Wspieramy życie

więcej
Wybierz produkty

Potrójny efekt doskonałości, czyli czym właściwie są dzianiny 3D?

« Wróć do listy na blogu

Czym są dzianiny 3D?

Chociaż może wydawać się, że każdy produkt, który trzymamy w naszych rękach nie jest płaski, a co za tym idzie jest w formacie 3D, to w przypadku dzianin określenie 3D nie determinuje wyglądu. To, co nazywamy dzianiną 3D to materiał w postaci wysokiej jakości swoistej siatki przestrzennej, którą wyróżniają nowoczesne właściwości, takie jak elastyczność czy doskonała przepuszczalność powietrza. Produkty, które tworzone są z takiego materiału cechuje lekka waga, łatwość w utrzymaniu czystości, a przede wszystkim antyalergiczność. Dzianina, która nie chłonie wody i przepuszcza powietrze minimalizuje możliwość rozmnażania się grzybów i roztoczy. To właśnie czyni ją produktem hipoalergicznym, idealnym dla Ciebie i Twojej rodziny.

 

 

Mniej znaczy więcej

W przypadku dzianin 3D, inaczej nazywanymi dzianinami dystansowymi, ogromną zaletą jest ich niezwykła wytrzymałość. Trudno zniszczyć nawet bardzo cienki materiał dystansowy. Dzianiny 3D dzięki swojej innowacyjnej formule wolno się zużywają i wystarczają nawet na lata użytkowania. Ponadto cechuje je także wysoka sprężystość. Połączenie dużego zakresu twardości i szerokiego zakresu sprężystości sprawia, że produkty wykonane z dzianin 3D są niemal odporne na zgniatanie. 

 

 

 

 

Jak to działa?

Produkty wykonane z dzianin 3D tworzą nowoczesne technologie. Zarówno ciepło, jak i ciecz nie wnika w materiał, a zostaje z niej przetransportowana na zewnątrz. Środek, a więc miejsce odpowiedzialne za przechodzenie powietrza, to swoista warstwa oddzielająca część górną od dolnej. Pozwala ona na swobodny przepływ powietrza pomiędzy częściami produktu i zapewnia odpowiednią izolację. Najniżej w budowie dzianiny dostrzegamy warstwę, która odpowiada za stabilną podporę i właściwe usytuowanie dzianiny.

 

Wiele możliwych aplikacji

Z uwagi na swoje zalety dzianiny 3D zyskują coraz większą popularność na rynku i znajdują swoje zastosowanie w wielu produktach. Taki materiał wykorzystywany jest m.in. w materacach, dzięki czemu materace z niego wykonane są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości oraz odkażaniu. Unikatowym pomysłem na wykorzystanie dzianiny 3D materace medyczne wykorzystywane w profilaktyce przeciwodleżynowej. To doskonała alternatywa dla standardowych materacy przeciwodleżynowych z pompą. Dzianina 3D dzięki swoim właściwościom jest idealna dla najmłodszych. Wykonane z niej nakładki do łóżeczka dziecięcego czy mata do zabawy umożliwi maluchowi bezpieczny sen, a nawet może zapobiec śmierci łóżeczkowej! Niewątpliwie, ten  innowacyjny materiał zyskuje na rynku coraz większe zaufanie klientów, można więc przypuszczać, że to dopiero początek jego popularności. 

Newsletter