Wspieramy życie

więcej
Wybierz produkty

Spacerówka na szóstkę – jak wybrać tę najlepszą?

« Wróć do listy na blogu

Spacerówka na szóstkę – jak wybrać tę najlepszą?


Wiosna zbliża się wielkimi krokami – za oknem coraz więcej słońca, a temperatura staje rośnie. To oznacza, że czas coraz dłuższych codziennych spacerów jest prawie na wyciągnięcie ręki. Jeśli Twój maluch samodzielnie siada i wyrósł już ze swojej gondoli to najlepszy moment aby zaopatrzyć się w dobrą spacerówkę. Czym kierować się przy jej wyborze? 

Lekka i zwrotna spacerówka, to gwarancja komfortu

Podstawą komfortu prowadzenia spacerówki jest jej mały ciężar. Im lżejsza tym łatwiej będzie nią pokonywać różnego rodzaju przeszkody, zwłaszcza, jeśli zdarza nam się podróżować z maluchem w centrum wielkomiejskiej dżungli. Schody, jazda komunikacją miejską czy wysokie krawężniki pokonywane z dużym ciężarem mogą znacznie osłabić nasz kręgosłup. Końcowy ciężar wózka to waga spacerówki oraz naszego dziecka, dlatego jeśli nie chcemy zaszkodzić swojemu zdrowiu zadbajmy o jak najniższą wagę spacerówki. Niezwykle ważna jest także jej zwrotność, dlatego warto zwrócić uwagę na rozmiar kółek. Lepsze będą te większe, dzięki nim znacznie łatwiej pokonywać zakręty i dziury w chodnikach.

 

W prostocie tkwi siła

Przy wyborze spacerówki powinniśmy zwrócić uwagę także na prostotę jej użytkowania. Taki wózek czasem kilka razy dziennie musimy składać i rozkładać, wkładać do bagażnika czy wnosić do domu. Spacerówka powinna być więc nie tylko lekka, ale także prosta w obsłudze. Im łatwiej będzie się składać, tym więcej czasu w ciągu dnia zaoszczędzimy. Najlepsze będą te spacerówki, które można złożyć jednym, maksymalnie dwoma, ruchami. Nie możemy zapomnieć także o solidności wykonania takiego wózka, a często im prostsza konstrukcja im lepiej zniesie częste użytkowanie. Warto wybrać także spacerówkę o większej wadze maksymalnej – utrzyma także starsze dziecko i posłuży nam na dłużej. 

Bezpieczeństwo i ochrona

Świadomość bezpieczeństwa naszego malucha to gwarancja udanych spacerów. Stojąc przed wyborem spacerówki zdecydujmy się na taką, która ma solidne pasy, a dodatkowo wyposażona jest w rozwiązania, które będą chronić dziecko, takie jak parasol czy folia przeciwsłoneczna. Oczywiście, dodatki do wózka możemy dokupić, ale jeśli otrzymamy takie w komplecie możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Czasem warto zastanowić się także nad zakupem spacerówki, która ma rozkładane oparcie. Dzieci, zwłaszcza te mniejsze, często podczas spacerów zasypiają, wówczas taka funkcja będzie niezwykle potrzebna. 

Postaw na jakość

Wysoka cena nie zawsze idzie w parze z dobrą jakość, często jednak tak jest. Jeśli sprawdziliśmy wszystkie parametry spacerówki i są one poprawne, a wózek posiada wszystkie funkcje, które ułatwią nam codzienne przemieszczanie się z maluchem, to warto w niego zainwestować. Musimy pamiętać, że spacerówka, w przeciwieństwie do wózka z gondolą, posłuży nam znacznie dłużej. Jeśli już zainwestowaliśmy w sprzęt dobrej jakości warto o niego dbać na co dzień – wówczas będzie mógł być użytkowany przez lata. Jak to zrobić? Dbajmy o kółka i stelaż wózka, róbmy co jakiś czas szybki przegląd, to pomoże uniknąć niechcianych niespodzianek podczas spaceru. Dodatkowo dbajmy o materiał wózka np. poprzez położenie na wózek nakładki ochronnej, dzięki której pozostanie on czysty na długi czas. Taką nakładkę z materiału 3D możecie znaleźć w naszym sklepie w dziale z nakładkami Traveller.

 

Newsletter