Wspieramy życie

więcej
Wybierz produkty

Trzy kroki do przemyślanej wyprawki dla noworodka

« Wróć do listy na blogu

Ubranka, akcesoria, wózek, fotelik, pościel, zabawki... lista zakupów przed narodzinami dziecka zdaje się nie mieć końca. Co więcej, mimo wielu wypraw do sklepów lista nie kurczy się, a przedmiotów, które wydają się potrzebne jedynie przybywa. Co zrobić przygotować się do przygotowania wyprawki dla malucha z rozsądkiem? 

1) Nie powtarzaj cudzych błędów

 

Od dawien dawna wiadomo, że największą skarbnicą wiedzy o dzieciach są ich mamy. Jeśli oczekujemy przyjścia na świat pierwszego dziecka warto poradzić się koleżanek, które tę przygodę mają już za sobą jakie produkty z ich wyprawki zdały egzamin, a jakie okazały się zupełnie zbędne. Oczywiście, musimy pamiętać, że ile osób tyle opinii – każde dziecko jest inne i może mieć zupełnie inne potrzeby. Niemniej, mamy, u których w piwnicy zalega całe pudło z rzeczami dla malucha, które wykorzystały raz lub w ogóle na pewno wskażą Ci na co warto wydać pieniądze, a co można dokupić później, bo przed narodzinami nie ma pewności czy okaże się przydatne. Innym dobrym źródłem wiedzy są blogi parentingowe, na których nie brakuje postów poradnikowych na temat przygotowania idealnej wyprawki dla dziecka. Zanim więc trafimy do sklepów pełnych akcesoriów, dodatków i innych technologicznych wynalazków zasięgnijmy informacji u osób, które mają już doświadczenie w kompletowaniu wyprawki, bo może okazać się to cenną lekcją, która pozwoli nam uniknąć wielu niepotrzebnych wydatków. Z drugiej strony zaś będziemy mieli pewność, że nie zapomnimy o niczym, co z pozoru może wydawać się zupełnie niepotrzebne, a w praktyce będzie świetną pomocą i ułatwi wykonywanie codziennych czynności.

 

2) Postaw na jakość, a nie na ilość

 

W zakupowym szale, zwłaszcza w okresach promocyjnych, często zapominamy o złotej zasadzie, która mówi, że lepiej kupić jedną wartościową rzecz niż 10 byle jakich. Ta sentencja powinna nam towarzyszyć takie przy kompletowaniu wyprawki dla naszego wyczekiwanego malucha. Dobrej jakości materiały, atesty, produkty hipoalergiczne to wartości, dla których warto wydać parę złotych więcej. Produkt z niższej półki, często może nie tylko okazać się wadliwy już po krótkim czasie użytkowania, ale przede wszystkim istnieje ryzyko, że wyrządzi krzywdę naszemu dziecku. Oczywiście, nie znaczy to, że nasze zakupy do wyprawki powinny całkowicie ogołocić nasze konto bankowe. Sęk w tym, aby wyznaczyć priorytety – zamiast zakupu dwudziestej pary śpioszków, z których maluch i tak wyrośnie zanim zdąży je ubrać dwa razy, odłóżmy pieniądze na lepszy fotelik, dzięki którym nasza pociecha będzie bezpieczna każdego dnia. Warto zwrócić uwagę także na pochodzenie produktu i wybierać te od polskich producentów. Dzięki temu nie tylko wspieramy polską gospodarkę, ale przede wszystkim zyskujemy pewność, że materiały te są dobrej jakości oraz zostały wyprodukowane przez pracowników, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach i nie pracują za przysłowiową „miskę ryżu”. 

3) Zakupy rób z rozsądkiem i... sercem

 

Przed pierwszymi zakupami warto stworzyć listę produktów i zastanowić się jakie przedmioty są niezbędne, a jakie będą miłym dodatkiem. Nie musimy jednak rezygnować z wszystkiego, co nie jest niezbędne. Istotą przemyślanych zakupów jest niewydawanie pieniędzy na produkty, które później będą nowe i nawet nigdy nie używane przez lata zalegały w naszej piwnicy. Nie odmawiajmy sobie jednak miłych dla oka i cieszących nas zakupów. Wybierajmy jednak te produkty, które nawet jeśli nie są niezbędne, to będą chociaż pomoce przy codziennych czynnościach. Lepiej kupić kocyk, matę do zabawy czy inne akcesoria, z których przez lata nasze dziecko będzie korzystać, niż rzeczy, które nie będą przydatne ani dla nas, ani dla naszego dziecka. 

Newsletter