Wspieramy życie

więcej
Wybierz produkty

Wyspane dziecko, to szczęśliwe dziecko, czyli o jakości snu maluchów

« Wróć do listy na blogu

Organizmy małych dzieci potrzebują snu znacznie bardziej niż dorośli. Jednak to nie jedno długość, a komfort najbardziej wpływa na samopoczucie dzieci. Eksperci Brigham Young University w Utah dowiedli, że to regularność, a przede wszystkim wygoda w odpoczynku jest najistotniejsza. Co zrobić, by zapewnić swoim pociechom spokojny sen?


Zdrowy i komfortowy sen to warunek prawidłowego funkcjonowania organizmu dziecka. Pomaga w jego regeneracji, wpływa na prawidłowe trawienie i sylwetkę dziecka, jego koordynację ruchową, a w przyszłości na zdolność koncentracji i uczenia się. Podczas snu w nocy następuje także regulacja wydzielania hormonów, także niezwykle istotnego w rozwoju dziecka, hormonu wzrostu. Czynnikiem, który ma największy wpływ na jakość snu dziecka jest odpowiedni dobór podłoża snu.

Czysto i wygodnie

Dopasowany do potrzeb dziecka materac to pierwsza istotna decyzja, kolejnymi zaś jest wybór odpowiednich akcesoriów, które odpowiednio zwiększą komfort snu malucha, a także ułatwią rodzicom wykonywanie codziennych czynności. Warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniej nakładki na materac. Nakładki produkowane przez nas stworzone są z innowacyjnej dzianiny 3D. Ich konstrukcja składa się z dwóch warstw dzianin przestrzennych - górnej delikatnej oraz dolnej o wysokości 1cm. Takie połączenie ma dwojakie korzyści. Przede wszystkim umożliwia idealne rozłożenie ciężaru ciała dziecka i dopasowanie do kształtu jego ciała. Dzięki temu nakładka być stosowana nawet na najtwardszych materacach. Dodatkowo dzięki właściwościom dzianiny 3D nakładka jest hipoalergiczna i zapewnia spokojny sen nawet najbardziej wrażliwym maluchom. Dlaczego? Nakładki wykonane z dzianiny przestrzennej nie chłoną szybko wody oraz cechują się bardzo wysoką przepuszczalnością powietrza. To wszystko sprawia, że rozmnażanie grzybów i roztoczy zminimalizowane jest prawie do zera.

 

Spokój rodziców spokojem dziecka

Nakładka spełnia także funkcję ochronną – dzięki niej znacznie zmniejsza się ryzyko zabrudzenia materaca. Dodatkowo w skład zestawu z nakładką wchodzi także prześcieradło wodoodporne, które w przypadku dużej wilgoci uchroni materac przed nasiąknięciem. Takie rozwiązanie nie tylko pozytywnie wpłynie na sen dziecka, ale także spokój rodzica, który w takim przypadku nie będzie musiał w środku nocy zmieniać całej pościeli, a jedynie zdjąć nakładkę i wyprać w pralce. Nakładka niezwykle szybko ulega wyschnięciu, wobec czego po kilku godzinach można z powrotem położyć ją na materacu.

Wieczorny relaks

Aby nasze dzieci spały wygodnie i spokojnie poza dbałością o akcesoria powinniśmy także zadbać o czynności, które wykonujemy bezpośrednio przed pójściem spać. Według badań naukowców, aby sen dziecka był spokojny należy godzinę, a nawet dłużej, przed położeniem malucha do łóżka oddać się takim czynnościom wyciszającym – najlepsza będzie położenie malucha na macie i np. czytanie książek lub włączenie relaksującej muzyki. Pamiętajmy także, że w pokoju, w którym śpimy powinno znajdować się jak najwięcej świeżego powietrza – na 15 minut przed snem warto więc umiarkowanie przewietrzyć pomieszczenie. Niezwykle ważną kwestią jest także regularność – dziecko powinno sypiać każdego dnia w zbliżonych godzinach np. brak drzemki w ciągu dnia, do której maluch jest przyzwyczajony, może sprawić, że wbrew pozorom będzie mu ciężej usnąć wieczorem. Pamiętajmy jednak, że to dziecko sygnalizuje nam potrzeby – jeśli jest widocznie rozbudzone nie powinniśmy usypiać go na siłę.  

Newsletter