Wspieramy życie

więcej
Wybierz produkty

Ochraniacze do łóżeczek

« Wróć do listy na blogu

Ochraniacze inne niż wszystkie

 

Temat plusów i minusów posiadania ochraniacza na łóżeczko dla malucha jest jednym z tych, które wzbudzają wiele emocji. Dlaczego? Pojawiły się głosy, że standardowe ochraniacze na łóżeczka mogą bardziej zagrażać bezpieczeństwu niemowląt niż je chronić. Głównym powodem jest niska przepuszczalność powietrza przez zwykłe materiały, z których wykonuje się takie ochraniacze. Jaki więc powinien być ochraniacz idealny?

 

Dwa w jednym

Ochraniacz na łóżeczko kupujemy głównie z dwóch powodów. Pierwszym i najważniejszym jest chęć zabezpieczenia dziecka przez urazami spowodowanymi uderzeniem w szczebelki łóżeczka oraz zakleszczeniem się między nimi. I chociaż nowoczesne łóżeczka dla niemowląt skonstruowane są tak, aby temu zapobiegać, to przecież nikt nie daje nam 100% pewności, że tak się nie stanie, a ostrożności w tym przypadku nigdy nie za wiele. Ochraniacz sprawdza się zwłaszcza w okresie, kiedy dziecko trochę podrośnie i zaczyna turlać się, siadać i kręcić. Wówczas ochraniacz może okazać się idealnym amortyzatorem upadków. Drugą kwestią jest ładny wygląd. Ochraniacz dopasowany do reszty wystroju po prostu dobrze się prezentuje i jest ciekawym elementem wystroju dziecięcego łóżeczka. Dodatkowo sprawdza się w okresie zimowym, jako zabezpieczenie przed zimnem. Jednak część ochraniaczy, która wykonana jest ze standardowego materiału – często takie ochraniacze można kupić w komplecie z pościelą dziecięcą – może w sposób niewystarczający przepuszczać powietrze, a to może wpłynąć na swobodę oddychania maleństwa.

 

Zabezpieczenie 3D

Z pomocą przychodzi dzianina 3D. Materiał przestrzenny charakteryzuje przede wszystkim wysoki poziom przepuszczalności powietrza w porównaniu z normalnymi włóknami i nie trzeba być ekspertem, aby to sprawdzić na „własnej skórze”. Wystarczy przyłożyć do ust i dmuchnąć w zwykły materiał, a następie w dzianinę 3D – ilość powietrza jakie przepuści ta druga jest znacznie większa. Dzięki temu nie musimy bać się o swobodę oddychania maleństwa podczas snu. Dodatkowo ochraniacze wykonane z dzianiny 3D idealne zabezpieczają delikatne ciało dziecka przed urazami, jednocześnie nie będąc zbyt „grube”, tak jak w przypadku ochraniaczy z wypełnieniem. Nie ograniczają miejsca w łóżeczku, a dziecko przykładając twarz do takiego ochraniacza mówiąc kolokwialnie „ma czym oddychać”. Taki ochraniacz spełnia więc wszystkie funkcje – chroni dziecko przed urazami, poprawia komfort jego snu, a dodatkowo jest miły dla oka i stanowi ładny element dekoracji pokoju dziecięcego. Pamiętajmy przy codziennym użytkowaniu sprawdzać mocowania ochraniacza – tak aby był on cały czas umieszczony w dobrym miejscu, a dziecko nie miało możliwości zaplątania się w materiał.

 

Ochraniacze na łóżeczka wykonane z unikatowej dzianiny 3D znajdziecie w naszym sklepie internetowym w dziale z produktami dziecięcymi, a więcej o dzianinie 3D możecie poczytać we wcześniejszym wpisie na naszym blogu.

 

Zapraszamy!    

 

Newsletter