Wspieramy życie

więcej
Wybierz produkty
fotolia_144846306_subscription_monthly_m.jpg

Podróż z dzieckiem, czyli jak nie dać się zwariować

Często słyszymy, że podczas urlopu z dzieciakami rodzice właściwie nie wypoczywają. Co więcej, rodzice, którzy przed urodzeniem maleństwa każdy długi weekend spędzali za granicą zwiedzając i odpoczywając, po pojawieniu się potomka podróżują znacznie rzadziej, często znacznie bliżej, a czasami rezygnują z wyjazdów całkowicie. Czy obecność malucha faktycznie tak bardzo utrudnia podróżowanie? Co zrobić, aby wypoczywać i korzystać z urlopu z całą rodziną? 

więcej...
fotolia_40497670_subscription_monthly_m.jpg

Ponadczasowe zabawki, czyli co nie znudzi się maluchowi po 5 minutach

Pokoje dzieci, często nawet tych najmniejszych, są przepełnione różnego rodzaju zabawkami. Misie, klocki, lalki, a nawet postacie superbohaterów – to wszystko zapełnia pułki w pokojach dziecięcych po same brzegi. Iloma jednak z nich Wasze dziecko faktycznie się bawi, a ile z tych zabawek po prostu obrasta kurzem? Wszyscy rodzice doskonale znają ten problem. Jak więc kupować zabawki, aby mieć większą szansę, że nasz maluch będzie po nie sięgał częściej podczas zabawy? Oto kilka sprawdzonych zasad.

więcej...
fotolia_101583369_subscription_monthly_m.jpg

Sztuka wyboru fotelika samochodowego

Kiedy przychodzi czas, w którym decydujemy się na zakup fotelika dla naszego maleństwa, okazuje się, że ile osób tyle opinii, ilu sprzedawców tyle rad, a pod koniec dnia wracamy do domu zmęczeni, a co gorsza czasem bez fotelika, za to z mnóstwem zmarnowanego czasu. Co warto wiedzieć zanim wybierzemy się na zakupy?

więcej...
fotolia_89243440_subscription_monthly_m.jpg

Przewlekły katar i suchy kaszel u dziecka, czyli rzecz o alergii na roztocza

Alergia na roztocza, inaczej zwana po prostu uczuleniem na kurz, u dziecka to bardzo częsta i niestety trudna do zniwelowania dolegliwość. Co ją powoduje i jak z nią walczyć? 

więcej...
fotolia_121825125_subscription_monthly_m.jpg

Spacerówka na szóstkę – jak wybrać tę najlepszą?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami – za oknem coraz więcej słońca, a temperatura staje rośnie. To oznacza, że czas coraz dłuższych codziennych spacerów jest prawie na wyciągnięcie ręki. Jeśli Twój maluch samodzielnie siada i wyrósł już ze swojej gondoli to najlepszy moment aby zaopatrzyć się w dobrą spacerówkę. Czym kierować się przy jej wyborze?

więcej...
baby11.jpg

5 zasad bezpiecznej zabawy

Każdy rodzic wie, że aby zabawa była wyłącznie przyjemnością musi być przede wszystkim bezpieczna. O nieszczęście niestety nie trudno – co możemy zrobić, aby zminimalizować to ryzyko?

więcej...
fotolia_102829948_subscription_monthly_m.jpg

Dlaczego dziecko krzyczy?

Krzycz i płacz to naturalne sposoby komunikacji maluchów z otoczeniem. Dzieci komunikują poprzez krzyk i płacz swoje potrzeby takie jak głód oraz emocje czy ból. Istnieje jednak zjawisko, które badacze nazywają zjawiskiem krzyczącego dziecka. Co ono oznacza i jak sobie z nim radzić? 

więcej...
2017_01fotolia_114948675_subscription_monthly_m.jpg

Przeziębiony maluch? Tricki, które warto znać, gdy nasze dziecko choruje

Katar i kaszel, to w przypadku maluszków niezwykle uciążliwe objawy przeziębienia. Aby pomóc naszemu dziecku przejść przez ten nieprzyjemny okres warto znać kilka domowych trików. Nie zastopią one koniecznej wizyty u pediatry, ale pomogą złagodzić dolegliwości. 

więcej...
fotolia_132049722_subscription_monthly_m.jpg

Ciekawostki o naszych maluchach

Noworodki, choć wydają się maleńkie i kruche czasem potrafią nas zaskoczyć. Oto 5 zaskakujących faktów na temat naszych maluchów.

więcej...
fotolia_86976012_subscription_monthly_m.jpg

Trzy kroki do przemyślanej wyprawki dla noworodka

Ubranka, akcesoria, wózek, fotelik, pościel, zabawki...lista zakupów przed narodzinami dziecka zdaje się nie mieć końca. Co więcej, mimo wielu wypraw do sklepów lista nie kurczy się, a przedmiotów, które wydają się potrzebne jedynie przybywa. Co zrobić przygotować się do przygotowania wyprawki dla malucha z rozsądkiem? 

więcej...
fotolia_116606224_subscription_monthly_m.jpg

Wyspane dziecko, to szczęśliwe dziecko, czyli o jakości snu maluchów

Organizmy małych dzieci potrzebują snu znacznie bardziej niż dorośli. Jednak to nie jedno długość, a komfort najbardziej wpływa na samopoczucie dzieci. Eksperci Brigham Young University w Utah dowiedli, że to regularność, a przede wszystkim wygoda w odpoczynku jest najistotniejsza. Co zrobić, by zapewnić swoim pociechom spokojny sen?

więcej...
fotolia_117760142_subscription_monthly_xxl.jpg

Ochraniacze do łóżeczek

Temat plusów i minusów posiadania ochraniacza na łóżeczko dla malucha jest jednym z tych, które wzbudzają wiele emocji. Dlaczego? Pojawiły się głosy, że standardowe ochraniacze na łóżeczka mogą bardziej zagrażać bezpieczeństwu niemowląt niż je chronić. 

więcej...
dsc_0091.jpg

Potrójny efekt doskonałości, czyli czym właściwie są dzianiny 3D?

Dzianiny 3D coraz bardziej zyskują w oczach klientów. Ich niezwykłe właściwości i innowacyjny charakter sprawia, że znajdują one coraz więcej zastosowań.

więcej...
Archiwum blog ›

Newsletter